بهترین خوانندگان جوان افغان ساکن ایران معرفی شدند

  • 1400/03/20
news-img

مراسم اختتامیه مسابقات رقابتی خواننده برتر «نواهنگ» با معرفی خوانندگان جوان افغان ساکن ایران، در تهران و با حضور چهره های برجسته از کشورهای فارسی زبان در سالن همایش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

«هادی کریمی»، مجری مسابقه نواهنگ انجام برعهده داشت. در این مراسم، علاوه بر تجلیل و اهدای جوایز به برگزیدگان اول تا سوم که پیش‌تر در بخش نهایی مسابقه از سوی داوران «نواهنگ» برگزیده شده اند، از «کبیر حسینی» و «احمد حسینی» به عنوان خوانندگان برتر برگزیده مردمی نیز معرفی و تقدیر شد.

برقراری ارتباط ویدئویی با هنرمندان برجسته افغانستانی مقیم خارج از این کشور مانند تواب آرش و نیز هنرمندانی از افغانستان، همچون: آرش بارز و فرهاد ساحل و ولی تلاش، پخش گزارش مردمی از بازخورد این مسابقه و استندآپ کمدی با اجرای میلاد آرمند از جمله بخش‌های این مراسم بود.

سه برنده اول تا سوم مسابقه «نواهنگ» در این مراسم به اجرای موسیقی پرداختند که با استقبال حاضرین مواجه شد. پس از آن، سعید تاجیک، یکی از هنرمندان افغانستان خواننده میهمان مراسم  بود و قطعه ای جدید اجرا کرد.
در اختتامیه‌ی این مسابقه، «کبیر حسینی» موفق به کسب رتبه اول شد و احمد جیلانی و علی خوشبین به‌ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.

«امیر تاجیک»، «محمدرضا چراغعلی» و «مهرداد هویدا» داوران این مسابقه بودند.

موسیقی ما