مهدی قاسمی

جناب آقای مهدی قاسمی
مدرس آواز ایرانی و صداسازی 
متولد ۱۳۶۷ شهر قم
دیپلم موسیقی و ادبیات فارسی و دانشجوی مقطع کارشناسی موسیقی
وی آواز ایرانی را از سنین کودکی و نزد مرحوم پدرشان و نیز با تقلید از کاست های زنده‌یاد ایرج بسطامی آغاز نمودند و پس از آن، در سن ۱۲ سالگی به مدت دو سال و نیم با شرکت در کلاس آواز آقای مرتضی سیدخاوری و در آموزشگاه مکتب‌خانه میرزاعبدالله با شیوه ی مرحوم استاد عبدالله دوامی فعالیت هنری خود را دنبال نمود. 
ایشان از سن ۱۵ سالگی با راهیابی به کلاسهای آقای امیر زینلی به مدت ۸ سال با ردیف زنده‌یاد سید حسین طاهرزاده و شیوه ی اجرای تصانیف قدیمی نزد ایشان همت گمارد و همزمان به دلیل علاقه به تعزیه خوانی، نزد وی (که از کارشناسان به نام تعزیه خوانی کشور می باشند) با روش اجرای تعزیه آشنایی کامل پیدا نمود. 
وی همچنین پس از آن از محضر اساتید: علیرضا شاه‌محمدی و آقای میرزائیان با شیوه ی آوازی قدما و نیز تکنیک های پیچیده ی آوازی آشنایی کامل پیدا نمود. 
ایشان از ۲۳ سالگی تا کنون بصورت مستمر به کلاسهای استاد حمیدرضا نوربخش (مدیر عامل خانه ی موسیقی ایران) راه یافت و در این دوره که همچنین نیز ادامه دارد با تکنیک های صداسازی و ردیف دوره عالی و اجرای ردیف به شیوه ی قدما و نیز شیوه ی تدریس به صورت کامل آشنا گردید.
سوابق اجرایی:
۱. عضویت در خانه ی موسیقی ایران، انجمن موسیقی قم، صندوق اعتباری هنر و بسیج هنرمندان استان قم (و هیئت مدیره بسیج هنرمندان استان قم)
۲. مدیر اجرایی انجمن موسیقی قم 
۳. تدریس آواز در آموزشگاه های نوا، چکاوک، صبا، آوا، چنگ در قم و آموزشگاه ردیف در شهر کاشان
۴. تدریس و همکاری با هنرستان هنرهای زیبای قم 
۵. همکاری با گروه‌های موسیقی مهبد، دل آرا، نوروز صبا، شوق، راویان عشق، چکامه و رهاوی و اجراهای متعدد در شهرهای دامغان، تهران، قم، کرمانشاه؛ و ضبط چندین اثر مناجات خوانی و پخش آن از شبکه ی ۳ صدا و سیما
از فعالیت های وی می‌توان به اجراهای متعدد تعزیه خوانی در شهرهای مختلف نیز اشاره نمود.

روز حضور: پنجشنبه‌ها